sobota, 11 lipca 2015

BO TY MASZ TAKIE FAJNE ŻYCIE

Spotykając się z moimi znajomymi często słyszę takie określenie..."bo Ty to masz lepiej, masz takie fajne życie, masz inaczej, nie musisz...". Zastanawia mnie dlaczego zwykle pragniemy właśnie tego, czego nie mamy, nie potrafiąc jednocześnie dostrzec, że to właśnie My sami jesteśmy o wiele szczęśliwsi i posiadamy więcej, niż nam się wydaje.

Dwoje zdrowych, pięknych dzieci, wspaniały dom otoczony zielenią, basen na podwórku, pełne radości uśmiechy najbliższych, rozszczekany pies i jednak brak zadowolenia, zmęczenie, sfrustrowanie... Ona chciałaby, jak ja, nie mieć życiowego bagażu, za to posiadać czas na relaksującą kąpiel, pomalowanie paznokci, randkę z fajnym mężczyzną, czy wypad do kina z przyjaciółkami. Nie wie, że zazdroszczą jej setki "singielek po 30-tce", które z różnych przyczyn wracają każdego dnia do swojego "pięknego", lecz samotnego życia.

Zwykle nie ważne jest gdzie możesz być, ważne jest gdzie jesteś. Ważne jest, żeby cieszyć się tym co tu i teraz, nie zazdrościć drugiej osobie, że ma coś innego, zauważać własne szczęście, dostrzegać momenty, słowa i ludzi, znajdować pozytywne w tym, co na pozór zwyczajne.

Lubię swoje życie, ale też owszem, czasem łapię się na tym, że przebiega przez moją głowę myśl, że jest ono przedłużeniem liceum, studiów i że nie powinno posiadać już takiego kształtu. Nie zastanawiam się jednak nad tym całymi dniami, nie warto. Czekam na swój wymarzony dom, rodzinę, ale jednocześnie staram się cieszyć drobnymi chwilami, które dla kogoś innego przecież są takie upragnione. Dzisiejsza wizyta u Siostrzyczki, wspólne lepienie pierogów z jagodami, to, że byliśmy wszyscy razem, cieszyliśmy się słońcem, lodami, wspomnieniami wakacji u Babci... moje małe chwile szczęścia do kolekcji. Może kiedyś, za kilkadziesiąt lat wspomnę je, jako jedne z tych najszczęśliwszych. Po co więc narzekać, że obie z Sis wciąż nie mamy mężów, że Rodzice nie mają wnuków, że tak się ułożyło... Ważne, że na swój sposób jesteśmy szczęśliwe, bo można się cieszyć nawet tym, co pozornie zwyczajne. 


Fot. Siostrzyczka

3 komentarze: